Yeni Lif Modelleri

Vintage renkli lif modeli
Vintage renkli lif modeli

Klasik lif modellerinden sıkıldıysanız sizler için derlediğim yeni lif modelleri örnekleri bu yazımda sizleri bekliyor. İşte yeni lif örnekleri ve bunlar için gereken malzemeler

Lif modelleri çeyizlerin en gözde parçalarından biridir. Hepinizin elinde mutlaka farklı lif modelleri vardır. Lif modelleri yapmayı seven kişiler için farklı modelleri denemek de oldukça zevkli olacaktır. Çeyizlerin olmazsa olmazlarından biri olan lif modellerinde bu hafta sizlere papatya modelini göstereceğim.

Simli lif modeli
Simli lif modeli

Papatyalı lif modeli ile istediğiniz modeli oluşturma imkanınız vardır. Bu nedenle öncelikle farklı lif modellerini yapmak için papatya motifini öğrenmeniz doğru olacaktır.

Pembe çeyizlik lif örnekleri
Pembe çeyizlik lif örnekleri

Papatya Lif Modeli İçin Gerekli Malzemeler

Papatya lif modeli yapmak için öncelikle orta kalınlıkta ve istediğiniz renkte bir lif ipine ihtiyacınız olacaktır. Daha sonra 3.5 numaralı tığ ile örgümüzü yapmaya başlayabiliriz. Örgümüz için ben beyaz ve mor renklerini tercih ettim. Öncelikle lifimize üç adet zincir çekerek başlamalıyız.

Çiçekli çeyizlik mor lif modeli
Çiçekli çeyizlik mor lif modeli

Daha sonra halkanın içerisini 12 adet tırabzan ile doldurmalıyız. Bir sonraki aşama için aynı renk iple devam edebileceğiniz gibi farklı renk ip de kullanabilirsiniz. Ben üst renkte farklı bir renk kullanmayı tercih ettim. Tırabzanların üzerine fıstık başlayarak devam ediyoruz ve toplamda 6 adet yaprak elde ediyoruz.

Mor beyaz lif modeli
Mor beyaz lif modeli

Lifler Nerelerde Kullanılır?

Liflerin en çok kullanıldığı yerlerden biri de çeyizlerdir. Çeyiz modellerinde çiçekli lifleri sık sık görebilirsiniz. Lif modelleri aynı zamanda damat ve gelin bohçaları için de kullanılmaktadır. Lif modelleri ile kazanç sağlayan kişilerin sayısı da az değildir. Kazanç sağlamak için farklı lif modellerini deneyebilirsiniz.

Bebek kıyafeti çeyizlik lif
Bebek kıyafeti çeyizlik lif

Eğer lif örmeyi bilmiyorsanız sizlere ilk başlangıçta kolaylık sağlayacak pratik lif örme videolarını izleyebilirsiniz. Sizlere Arzu hanımın basit lif örme videosunu paylaşmak istedim. Aşağıdaki videoulu anlatımı izleyebilirsiniz.

Kolay, Basit Lif Modeli Yapımı Videosu

Yeni Lif Modelleri Resimleri

About Nilay
1987 doğumluyum, Anadolu üniversitesi İşletme mezunuyum. Bir erkek çocuğum var. Bu işi hobi olarak yapmaya başladım, internetten sürekli örgü modelleri araştırıp arkadaşlarımla paylaşırdım. Bulduğum örnekler etrafımdaki insanlar tarafından çok sevilince ben bulduğum örnekleri internet ortamında takipçilerim ile paylaşmak istedim. Umarım bu paylaşımlarım örgü için farklı model arayışındaki insanlara da fikir amaçlı yardımcı olur.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


5 × 4 =