2019 Selanik Örgü Modelleri

selanik örgü modelleri 2019-10

Örgü örmek son zamanların en önemli trendleri arasına girdi. Bununla ilgili açılan kursların rağbet görmesinden el emeğinin yansıması örgü işine ne derece rağbet duyulduğu anlaşılabilir.

Örgü denilince akla büyükler gelir ve ellerindeki büyük şişlerle yaptıkları sistematik hareketler. Bu nedenle örgü ören birisini izlemek en az inşaat izlemek kadar eğlenceli ve milli bir spordur denilebilir.

Selanik örgü modelleri…

Babaanne veya ananelerimiz tarafından örülen örgülerin önemli bir kısmı Selanik örgüsü olarak bilinir. Selanik örgü modeliyle daha çok atkı, bere, süveter, kazak ve çorap gibi kalın malzemeler yapılır.

Sürekli duyulan Selanik örgü modeli sanıldığı kadar zor ve zahmetli bir örgü modeli değildir. Şişle yapılan örgünün terapi etkisi de düşünüldüğü zaman asla strese girmeden Selanik örgüsünü öğrenmek ve atkı gibi el emeği ürünler elde edebilmek mümkündür. 

2019 selanik örgü modelinin özellikleri nelerdir?

Selanik örgü modelinin genel özelliği kalın olmasıdır. Bu nedenle, diğer örgü modellerinden biraz farklıdır. Ters örgü modelinin de yer aldığı Selanik örgüsünün iki sırası, diğer örgü modellerinin tek bir sırasına eşittir. Bu da, kalın olmasını sağlar ve kışın giyilen atkı gibi ürünlerin sıcak tutmasını mümkün kılar. Yavaşça işleyen bir örgü özelliğine sahiptir. Örgü önü ve arkasındaki şekiller birbirine benzer. Şık bir tasarımı ve stili vardır.

Selanik örgü modeliyle sevdiklerinizi sıcak tutacak kışlık ürünler şunlar: Eldiven, atkı, boyunluk, bere ve çorap gibi kışın daha rahat geçmesini sağlayacak örgüleri sevdiklerinizle paylaşabilir, el emeği sanatınızın sevdiklerinizi mutlu etmesini sağlayabilirsiniz.

selanik örgü modelleri 2019-6
selanik örgü modelleri 2019-14
selanik örgü modelleri 2019-4
selanik örgü modelleri 2019-18
selanik örgü modelleri 2019-9
selanik örgü modelleri 2019-12
selanik örgü modelleri 2019-1
selanik örgü modelleri 2019-8
selanik örgü modelleri 2019-7
selanik örgü modelleri 2019-1
selanik örgü modelleri 2019-11
selanik örgü modelleri 2019-2
selanik örgü modelleri 2019-21
selanik örgü modelleri 2019-1
selanik örgü modelleri 2019-17
selanik örgü modelleri 2019-15
About Nilay
1987 doğumluyum, Anadolu üniversitesi İşletme mezunuyum. Bir erkek çocuğum var. Bu işi hobi olarak yapmaya başladım, internetten sürekli örgü modelleri araştırıp arkadaşlarımla paylaşırdım. Bulduğum örnekler etrafımdaki insanlar tarafından çok sevilince ben bulduğum örnekleri internet ortamında takipçilerim ile paylaşmak istedim. Umarım bu paylaşımlarım örgü için farklı model arayışındaki insanlara da fikir amaçlı yardımcı olur.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


2 × 1 =